بیان این جملات به عشق قدیمی، ممنوع!

بیان این جملات به عشق قدیمی، ممنوع!


برترین ها – ترجمه از پردیس بختیاری: زمانی که ما از فردی که روزی دوستش داشتیم جدا می شویم و رابطه عاطفی خود را به پایان می رسانیم، از آنجا که عصبانی و ناراحت هستیم، نمی توانیم برای حرف هایی که می خواهیم به زبان آوریم به درستی تصمیم بگیریم، از این رو ممکن است حرف هایی بزنیم که بعدها از بیان شان پشیمان شوید.  

این که ما چه می گوییم به مقدار زیادی بستگی به شرایط دارد، اما حرف هایی هست که شما تحت هر شرایطی باید از آنها خودداری کنید. در ادامه به برخی از جمله های ممنوعه پس از بهم زدن رابطه، اشاره کرده ایم.

بیان این جملات به عشق قدیمی، ممنوع!

اگر طرف مقابل تان فردی بود که رابطه را به پایان رساند، شما تحت هیچ شرایطی نباید جمله «دلم برایت تنگ شده» را به زبان آورید. مطمئنا اگر او دلش برای شما تنگ می شد، هیچگاه ترک تان نمی کرد، بنابراین بیان این جمله تاثیری روی او نخواهد داشت. 

اگر چه شما با این جمله می خواهید دل او را به دست آورید اما کارشناسان گفته اند که این جمله نه تنها تاثیر مثبتی روی طرف مقابل تان نخواهد گذاشت، بلکه او را بیشتر از شما می راند. بنابراین بهتر است که آن را به زبان نیاورید، حتی اگر دلتان برای او بسیار تنگ شده است.

من هنوز دوستت دارم

جمله «من هنوز دوستت دارم» درست مانند جمله «دلم برایت تنگ شده» می تواند طرف مقابل تان را از شما دورتر کند. زمانی که رابطه از سمت طرف مقابل به پایان می رسد، شما نیز باید بتوانید که احساسات تان را کنترل کنید. نه تنها شما نباید جملات عاشقانه را به زبان آورید، بلکه از او هم نباید این سوالات را بپرسید. اگر خودتان را بی تفاوت نشان دهید، او بیشتر جذب شما خواهد شد. طوری رفتار کنید که او رفتارهای بد شما را در گذشته فراموش کند و تحت تاثیر رفتار کنونی تان قرار گیرد. 

می توانیم با هم دوست معمولی باشیم

برخی از افراد پس از اتمام رابطه پیشنهاد می دهند که ارتباط خود را به عنوان دو دوست معمولی حفظ کنند اما آیا این امر امکان پذیر است؟ در حقیقت کسی که این پیشنهاد را می دهد نمی خواهد که یک دوست معمولی باشد، بلکه می خواهد رابطه قبلی خود را زنده کند. بنابراین بهتر است که این فکر را از سرتان دور کنید زیرا حتی اگر طرف مقابل تان پاسخ مثبت دهد، تلاش هایتان برای بازگشت به رابطه رمانتیک قبلی بی نتیجه خواهد ماند.

من از ناراحتی لب به غذا نمی زنم

این که بخواهید پس از اتمام رابطه، حس ترحم طرف مقابل تان را برانگیزید، اصلا راه درستی نیست. در واقع شما باید به او نشان دهید که فرد مستقلی هستید و به تنهایی هم از پس زندگی تان بر می آیید. او باید بداند که شما بدون او هم به گشت و گذار می روید، با دوستان تان در ارتباط اید و حتی می توانید وارد رابطه ای جدید شوید. زمانی که به او می گویید که پس از رفتن او، تنها و افسرده شده اید و میل به غذا ندارید، در واقع ارزش خودتان را نزد او پایین آورده اید. اگر می خواهید برای او جذاب باشید، از بیان این حرف ها خودداری کنید و خودتان را فردی شاد و مستقل جلوه دهید.

من با فردی آشنا شده ام که از تو بهتر است

به احتمال زیاد شما با بیان این جمله که «من با فردی آشنا شده ام که از تو بهتر است»، می خواهید حسادت طرف مقابل تان را برانگیزید اما نمی دانید که راه را اشتباه رفته اید. او با شنیدن این جمله نه تنها به سمت شما جذب نشده، بلکه از شما دورتر هم می شود. اگر هم این جمله واقعا صحت داشته باشد و او احساس کند که شما تنها برای در آوردن حرص او این کار را کرده اید، عصبانی شده و وضعیت بدتر از قبل می شود.

بیان این جملات به عشق قدیمی، ممنوع!

من از رفتارهای تو متنفرم

اگر به هر دلیلی پس از اتمام رابطه، با طرف مقابل تان ارتباط داشتید، از گله و شکایت دست بردارید. این که به او بگویید «من از رفتارهای تو متنفرم» آیا چیزی را درست خواهد کرد. اگر حرف شما واقعیت دارد که خب او به درد شما نمی خورد و رابطه تان هم تمام شده، اما اگر این جمله را تنها برای عصبانیت او به کار می برید، باز هم راه خوبی نیست زیرا او اگر هم در این مدت دلتنگ شما شده و خاطرات بدش را به دست فراموشی سپرده باشد، با این حرف شما داغ دلش تازه می شود.

دیگر هیچوقت اسمم را نیاور

پس از اتمام رابطه، شما تا مدتی نباید با طرف مقابل تان در ارتباط باشید، زیرا ممکن است که از روی عصبانیت حرف هایی را بزنید که به ضررتان تمام شود. سعی کنید هر چقدر هم که از دست او ناراحت هستید، باز او با  احترام برخورد کنید. به جای این که به او بگویید که دیگر هیچوقت با من حرف نزن، بگویید: «بهتر است که مدتی از هم دور باشیم» در غیر این صورت تمام شانس دوباره تان را برای با هم بودن از دست خواهید داد.

تو قلبم را شکستی

اگر دوست دارید که شانس دوباره ای برای با هم بودن به خودتان بدهید، بهتر است که از گفتن «تو قلبم را شکستی» خودداری کنید. زیرا کسی که قلب شما را بشکند، ارزش شانس دوباره ندارد، اما اگر شما این کار را انجام دهید و او را ببخشید، در واقع ارزش خودتان را پایین آورده اید. پس اگر می خواهید چیزی از ارزش تان کم نشود، از گفتن این جمله خودداری کنید.

منبع: برترین ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *